macbook-havan
Kullanıcı Dostu Arayüz
Havan’ın en büyük artılarından birisi eczacı ve teknisyenlerin daha az tıkla daha hızlı verilere ulaşmasdır. Tüm ekranlar büyük bir titizlikle gözü daha az yoran renk, menü ve sayfa tasarımlarından oluşmaktadır.
Tüm Hareketler Tek Ekranda
Havan’ın en büyük artılarından birisi eczacı ve teknisyenlerin daha az tıkla daha hızlı verilere ulaşmasdır. Tüm ekranlar büyük bir titizlikle gözü daha az yoran renk, menü ve sayfa tasarımlarından oluşmaktadır.
Ürün Detay
Tüm hareketler ekranındayken “ürün detay” butonuna tıklayınca ulaşılan ürün detay ekranından ürüne ait tüm giriş ve çıkışlara ulaşabilir, filtreleme yaparak aradığınız işlem tiplerini ayrıştırabilirsiniz.
cari-kapatma
Cari Kapatma
Cari Kapatma ekranı üzerinden vade veya ödeme tarihlerinize göre borcunuza ulaşabilir, ortalama vade hesabına göre tahsilat girişlerinizi yaparak, depolarla olan borç-alacak mutabakat ve takibini sağlayabilirsiniz.

Takas Kapatma
Takas kapatma ile yapılmış olan takaslara ait mutabakat ve kapatma işlemlerini yapabilir. Ürünbazında mutabakat yapabilir ve takas raporlarından alacak – borç bakiye takibi yapabilirsiniz.

Veresiye Kapatma
Perakende veya Reçete satışları sırasında tahsilatlarından oluşan hastaya ait veresiye borçlarını tek ekrandan takip edilebilir. Medula ekranında borca dair uyarı verir.

satis-raporlari
Satış Raporları
Eczacılarımızın en çok ihtiyaç duyduğu ve kullandığı rapordur, satış raporlarındaki bizim hazırladığımız 14 farklı ve hızlı raporlar arasında çok hızlı gezebilir ve üzerinde filtreleme ve arama özelliklerinden faydalanarak bir çok farklı veriye ulaşabilirsiniz.

Karlilik Raporu
Kârlılık Analizi
Kârlılık analizi raporları eczacıların sürekli ihtiyaç duyacağı 13 farklı hazır rapordan oluşmaktadır. Bu rapora özel farklı yapı ile hazır kalıplar üzerinden değişiklikler yaparak kendinize ait özel analiz ve kârlılık raporları oluşturabilirsiniz.

havan-rapor-envanter
Envanter Raporu
Mali müşavir, eczacı ve yazılım ekibimiz girişi olmayan veya farklı giriş şekilleri gibi bir çok ihtimalin özel hesaplamalarını yaparak en doğru 3 envantere ulaşmanızı sağlamışlardır. Özel filtreleme yapısı sayesinde rapor içeriğinden farklı raporlar üretebilirsiniz.

siparis-defteri
Sipariş Defteri
Yoğun ürün siparişi veren eczanelerimiz için geliştirilen ortak sipariş defteri sayesinde,tüm çalışanlar ihtiyaçlarını ortak havuza atar, eczacı siparişi verirken son alımı-30 günlük satış ve mevcut stok adetleri gibi hazır gelen bilgilerden faydalanarak daha karlı bir alım yapabilir.

Yetkilendirme Modülü
Her personele tecrübesi veya statüsüne göre istediğiniz ölçüde görme – düzeltme – silme – kaydetme yetkisi verebilir, sorumlulukları sınırlayarak her personelin yetkisi dahilinde iş yapmasını sağlayarak oto kontrol oluşturabilirsiniz

İlaç Borcu
Tüm hastaların ilaç borçları tek ekran üzerinden takip edilebilirsiniz. Aynı ekran üzerinden perakende satışa alabilir,hastanın ilaç borçlarını yazdırabilirsiniz. Kaydı oluşturulan ilaç borçları e-reçete sorgusunda borç uyarısı verir ve İTS sonlandırmada seçilmek üzere karşınıza gelir.
fisler
Müşteri Bilgi Fişleri
Her perakende ve reçeteli satışlarınız sonrasında otomatik olarak fiş yazıcıdan çıkartılan bilgi fişleri ile hem müşterinize yapılacak olan tahsilatın içeriğini göstererek güven vermiş, aynı zamanda da satış ve kasa takibi için düzen ve kontrol sistemi sağlamış olursunuz.
Müşteri Sadakat Sistemi Puan – Promosyon
Sınırsız hasta tipi tanımlayabilir, bu hasta tiplerine grup-alt grup-marka-firma gibi kriterlere göre bir veya birden fazla kampanya tanımlaması yapabilirsiniz. Sadakat kartı veya cep telefonu numarasından müşterilerinizin puan kazanmasını ve kullanmasını sağlayabilirsiniz.
Toplu Sms Gönderimi
Raporlu ilacı biten hastalarınıza, uygulama-etkinlik veya duyurularınızı önceden hazırladığınız liste ve müşteri gruplarınıza gönderebilieceğiniz gibi grup,marka,firma bazında satışlarınıza görede müşterilerinize toplu sms yolu ile kolay ve ucuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.
hasta-takip-ekrani
Hasta Takip Modülü
Hastaya ait eczanenizden yapılan ilaç borçları, veresiye satışları, aldığı ilaç ve reçetelere tek ekran üzerinden hızlıca ulaşarak sekmelerde dolaşarak hızlı ve kolay bir şekilde takip ve bilgilendirme yapabilirsiniz.
Reçete Raporları
Medula ve özel kurum reçetelerine ait hasta, tanı, kurum, ilaç, doktor, tesis bazında raporlar alabilir, filtreleme özelliği ile kendinize ait raporlar üretebilir, ilaç-reçete dağılımları gibi analizler yapabilirsiniz.
Hasta İlaç Bitim Raporu
Raporlu hasta ilaç takibi yapabilir, bu kategorideki müşterilerinze aynı ekran üzerinden bilgi sms’i gönderebilir, reçeteye ait ürünleri hasta gelmeden önce temin ederek hasta memnuniyeti ve bağlılığı sağlamış olursunuz.
kontrole-tabi-recete-raporlari
Kontrole Tabi Reçete Raporları
Takip ve beyanı zorunlu olan reçete tiplerine ait kontrolü sağlayabilir, sürekli olarak yetkili kurumlarca istenen formatta yazdırabileceğiniz reçete raporları ile ay sonu işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Formatı sürekli olarak revize edilen formları geçmişe dönük olarakda yazdırabilirsiniz
Hızlı Fiyat Değişikliği
Fatura girişleri sırasında depo veya personel hatalarından dolayı ilaç dışı ürünlerin yanlış ve karsız satılmasını engellemek amacıyla yapılmış ekranımızdan ürüne ait maliyet ve satış fiyatlarını kontrol ederek gerekli düzenleme sonrası karsız ilaç dışı ürün satışı yapmayı engelleyebilirsiniz
Karekod Miad Listesi
Tek tıklama ile karekod miad raporuna ulaşabilirsiniz. Miadı dolanlara ve miadının dolmasınıa 3-6-12 ay kalanlara ulaşarak, miadı geçen ürün zararını en aza indirebilirsiniz. Aynı ekran üzerinden miadı geçenlere ait İTS ve Havan deaktivasyon işlemlerini yapabilirsiniz
kolay-stok-sayimi
Stok Sayım Modülü
Kolay sayım modülü ile sayım öncesi tüm ürün grupları veya sadece seçilen ürün gruplarını sıfırlayabilir, stok sayım veya düzenleme seçenekleri ile çalışırken bile sayım yapabilirsiniz. Txt aktarım ile başka yer veya deponuzda okuttuğunuz karekodları ilave edebilirsiniz
Tahsilat Ekranı
Tahsilatta beklemeye at yapısı ile dış servis tahsilatlarını kontrol edebilir. Nakit/Kredi Kartı/Veresiye şeklinde parçalı tahsilat seçenekleriyle anlaşılır ve hızlı bir tahsilat yapabilirsiniz.
Ürün Tanımlama Ekranı
Detaylı giriş ve çıkış raporları alabilmeniz için detaylı ürün tanımlamanıza imkan veren ürün tanımlama ekranı.

Ekran görselleri eylül 2016 tarihine aittir, sonraki özellikler veya görsel değişikler web üzerinde yayınlanmamaktadır.